W finale rywalką Polki będzie Szwajcarka Belinda Bencic (8.), która wygrała z Dunką Caroline Wozniacki (1.) 6:2, 6:4.
Radwańska dobrze czuje się w Tokio. We wszystkich sześciu poprzednich startach w tej imprezie zawsze docierała co najmniej do ćwierćfinału. Triumfowała w 2011 roku, z kolei rok później grała w finale. Na czołowej "czwórce" zakończyła udział sześć lat temu.
W grze podwójnej w parze z Gabrielą Dabrowski wystąpiła Alicja Rosolska. Polsko-kanadyjski duet przegrał jednak mecz otwarcia z Ukrainką Kateryną Bondarenko i Cha-Jung Chang z Tajwanu.
(j.)