Jest postęp w przygotowaniu wyjazdu Polaków do Afganistanu oraz w zabezpieczeniu wywiadowczym i kontrwywiadowczym naszych żołnierzy – podkreślił Zemke. Zaznaczył, że przerzut ciężkiego sprzętu rozpocznie się pierwszego marca. Misja wojskowa powinna rozpocząć się 20 maja.
Przypomniał, że obecnie w Afganistanie jest już 250 żołnierzy. W sumie do połowy października ma tam służyć 1200 Polaków. Ponad połowa żołnierzy, którzy jadą do Afganistanu, ma za sobą doświadczenia z misji m.in. w Iraku i Kosowie.