RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Afganistan: Żołnierze przechwycili 3 tony opium

Publikacja: Piątek, 8 stycznia (15:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ciężarówkę z prawie trzema tonami opium i heroiny przechwyciły w afgańskiej prowincji Kandahar dowodzone przez NATO międzynarodowe siły ISAF. W samochodzie znajdowała się również duża ilość broni oraz amunicji.

Afganistan, który jest piątym najbiedniejszym krajem na świecie, wytwarza 92 procent światowej produkcji opium. Większość upraw znajduje się w Kandaharze i sąsiadującej prowincji Helmand. Oba regiony uważane są za bastiony talibów.

Specjalny wysłannik USA do Afganistanu i Pakistanu Richard Holbrooke powiedział w zeszłym roku, że po 2001 roku w Afganistanie walka z narkotykami była "najmniej skutecznym i nigdy nie istniejącym programem".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: