RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Abp Michalik o lustracji księży

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>Nie trzeba bać się prawdy</i> - stwierdził abp Józef Michalik. Duchowny nie wyklucza spotkania przedstawicieli Episkopatu z kierownictwem IPN w sprawie lustracji księży. Michalik stwierdził, że Kościół nie może zamykać się do swojego grona w dochodzeniu do prawdy.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski stwierdził, że powoływanie kościelnej komisji historycznej, która zajęłaby się problemami współpracy duchowieństwa z SB, nie jest dobrym pomysłem. Jego zdaniem, mogłoby to budzić różnego rodzaju podejrzenia, podobnie, jak w przypadku komisji diecezjalnych.

Michalik zaapelował do Polaków, aby nie patrzyli na osoby współpracujące z bezpieką wyłącznie „przez pryzmat jednego grzechu”.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: