RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

9 zatrzymanych pseudokibiców w Jaworznie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

9 pseudokibiców zatrzymała policja przed meczem w Jaworznie. Bandyci butelkami zaatakowali zabezpieczających to spotkanie funkcjonariuszy, policjanci użyli armatek wodnych. Wśród zatrzymanych jest dwóch pseudokibiców Śląska i 7 Wisły Kraków.

To kolejni pseudokibice zatrzymani w ostatnich dniach przez policjantów na Śląsku.

Katowicki sąd aresztował ostatnio dziewięciu uczestników awantury pomiędzy zwolennikami GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów, do której doszło w sobotę nocy na jednym z katowickich osiedli.

Kolejna zatrzymana wówczas osoba pozostaje pod dozorem policji, a dwoma 15-letnimi chłopcami zajmie się sąd rodzinny. Prokuratura postawiła im zarzuty udziału w bójce i czynnej napaści na policjantów. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: