Wszelkie kontrakty w służbie zdrowia są złe, a pielęgniarki powinny być zatrudniane na etatach – twierdzi Przemysław Gosiewski z PiS. Jednak większości szpitali nie stać na stałe posady dla wszystkich zatrudnionych w nich sióstr.
PiS pozostaje wierne swojemu programowi wyborczemu. Staje to jednak w sprzeczności z planami ministra zdrowia Zbigniewa Religi. Milczy na razie sam minister, nie chce się wypowiadać także jego zastępca; dla Andrzeja Wojtyły wiadomość o planach Prawa i Sprawiedliwości była zaskoczeniem.