Od samego rana towarzyszyłam policjantom z wrocławskiej drogówki, którzy na autostradzie A-4 sprawdzali trzeźwości kierowców. Na szczęście wśród kontrolowanych, nie było nikogo, komu z powodu zbyt dużej ilości promili trzeba by było zabrać prawo jazdy.
Niestety – nie wszyscy – kierowcy byli odpowiedzialni Do godz. 7 rano dolnośląska policja zatrzymała 23 kierowców jadących na "podwójnym gazie". Do południa w całym regionie było ich już 29.