W autokarem podróżowało 49 osób. Pasażerowie, którzy nie ucierpieli w wypadku w Sulęcinie czekają na autobus, który zabierze ich w dalszą podróż.
Do wypadku doszło ok. godziny 1.30 na lokalnej drodze pomiędzy Torzymiem a Sulęcinem. Na jednym z łuków w miejscowości Małszów autobus wpadł w poślizg i prawą stroną uderzył w drzewo, które wyrwał z korzeniami. Prawdopodobnie kierowca jechał zbyt szybko.