RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

6.6.2006 – data szóstkami bogata

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szósty czerwca 2006 roku jest dniem niezwykłym – w jego dacie znajdują się bowiem trzy szóstki. 666, według Apokalipsy, to znak szatana. Jednak specjalnego znaczenia tego zestawienia cyfr doszukiwano się w różnych dziedzinach.

Trzy szóstki znaleziono w atomie węgla – jednej z podstaw życia na Ziemi. Składa się on z sześciu protonów, sześciu neutronów i sześciu elektronów.

Wiele specjalnych znaczeń trzem szóstkom przypisywali matematycy. Suma cyfr liczby 666 jest równa sumie wszystkich liczb w jej rozkładzie na czynniki pierwsze. Jest także sumą kwadratów pierwszych siedmiu liczb pierwszych (czyli takich, które dzielą się tylko przez jeden i przez siebie).

Nie wykluczano także związku tej liczby z hazardem. 666 jest bowiem sumą wszystkich liczb całkowitych od 1 do 36, czyli takich, które mogą być wylosowane w typowej ruletce.

A skoro o hazardzie mowa – jedna z internetowych stron bukmacherskich proponuje zakłady o to, czy świat przetrwa 6 czerwca 2006 roku. Jeśli przetrwa, przy maksymalnej stawce 500 dolarów można wygrać zaledwie pół centa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: