"MV Eagle" jest wolny. Wszyscy członkowie załogi są zdrowi i bezpieczni" - poinformował Andrew Mwangura, redaktor magazynu "Somalia Report".
Dostaliśmy nasze 6 mln dol. (...) Statek właśnie wypłynął z naszej strefy. Eskortuje go okręt wojenny - oświadczył przedstawiciel piratów w rozmowie z Reuterem.
Jak podkreśla agencja, pomimo wysiłków okrętów z różnych krajów patrolujących wybrzeża Somalii, tamtejsi piraci otrzymują dziesiątki milionów dolarów jako okup za statki porywane w rejonie Zatoki Adeńskiej i na Oceanie Indyjskim.