Dawid J. w ubiegłym roku zgwałcił i zamordował swoją 13-letnią koleżankę. Potem próbował zacierać ślady i pomagał w poszukiwaniach.
Nastolatkowi prokuratura postawiła dwa zarzuty – zgwałcenia i zabójstwa 13-letniej Sylwii. 14-latek przyznał się do winy. Prokuratorowi ze szczegółami opowiadał o wszystkich okolicznościach zbrodni. Nie mam pojęcia, dlaczego to się stało, dlaczego on to zrobił, nie mam pojęcia żadnego – mówi matka chłopca.
Według prokuratury i biegłych sądowych Dawid J. jest najmłodszym zabójcą, który popełnił zbrodnię na tle seksualnym. Policjanci mówią o nim "urodzony morderca".
W sądzie w Świnoujściu był reporter RMF FM Paweł Żuchowski: