RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

35-latek chory na nową grypę opuści dziś szpital

Publikacja: Piątek, 29 maja (11:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeszcze dzisiaj z krakowskiego szpitala imienia Żeromskiego wypisany zostanie mężczyzna, u którego stwierdzono obecność wirusa grypy A/H1N1 - dowiedział się reporter RMF FM Marek Balawajder. Stan 35-latka określany jest jako dobry. To czwarty potwierdzony przypadek zachorowania na nową grypę w Polsce.

35-letni mężczyzna z okolic Krakowa wrócił w ubiegły piątek ze Stanów Zjednoczonych. Dwa dni później zgłosił się do szpitala z gorączką, kaszlem i katarem. Był hospitalizowany na oddziale zakaźnym placówki, obserwacją objęto również jego najbliższych. Rodzice, babcia i narzeczona 35-latka nie wykazują jednak objawów grypy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: