Szczegóły operacji zostaną podane we wspólnym komunikacie, przygotowywanym przez Kancelarię Prezydenta, Kurię Warszawską i harcerzy.
Krzyż będzie niesiony w jubileuszowej 30. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę. Wyruszy ona 5 sierpnia spod kościoła św. Anny. Po pielgrzymce krzyż wróci do kościoła, do kaplicy, w której znajduje się pomnik katyński.