RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

3 sierpnia krzyż zniknie sprzed Pałacu

Publikacja: Piątek, 23 lipca (11:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

3 sierpnia krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego, który upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej, zostanie przeniesiony do akademickiego kościoła św. Anny w Warszawie. Poinformował o tym rzecznik Metropolitalnej Kurii Warszawskiej ks. Rafał Markowski.

Szczegóły operacji zostaną podane we wspólnym komunikacie, przygotowywanym przez Kancelarię Prezydenta, Kurię Warszawską i harcerzy.

Krzyż będzie niesiony w jubileuszowej 30. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę. Wyruszy ona 5 sierpnia spod kościoła św. Anny. Po pielgrzymce krzyż wróci do kościoła, do kaplicy, w której znajduje się pomnik katyński.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: