RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

2,5 roku za szpiegostwo

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa i pół roku więzienia oraz degradacja - to prawomocny wyrok za szpiegostwo na rzecz USA dla byłego oficera WSI.

Sprawę Zbigniewa Sz. ujawnił osiem lat temu nieistniejący już dziennik "Życie". Według gazety oficer został zdemaskowany przez UOP w 1996 roku. Miał za pieniądze współpracować z amerykańskim wywiadem.

Według "Życia" ówczesne władze - w tym prezydent Kwaśniewski - zdecydowały, że Zbigniew Sz. nie stanie przed sądem i tym samym zgodziły się na jego wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: