RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

222 lekarzy i 167 pielęgniarek. Koronawirus przyczynił się do śmierci medyków

Opracowanie: Publikacja: Czwartek, 20 maja (07:59) Aktualizacja: Czwartek, 20 maja (08:00)

Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 222 lekarzy, 167 pielęgniarek, 48 dentystów, 21 położnych, 18 farmaceutów, 6 ratowników, 5 diagnostów i 4 fizjoterapeutów – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Udostępnione zestawienie pokazuje, że od początku epidemii w Polsce zakażenie SARS-CoV-2 wykryto m.in. u 25 248 lekarzy, 2294 diagnostów laboratoryjnych, 64 837 pielęgniarek, 6586 położnych, 3179 ratowników medycznych, 2986 dentystów, 10 394 fizjoterapeutów i 3396 farmaceutów.



Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto pierwszy przypadek koronawirusa, potwierdzono go u 2 859 261 osób. Zmarło 72 250 chorych z Covid-19.



 

Źródło: PAP
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: