RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

19 żołnierzy może mieć sepsę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

19 żołnierzy z Pierwszej Bazy Lotniczej w Warszawie trafiło do szpitali na obserwację - lekarze podejrzewają, że mogą chorować na sepsę. Z objawami tej choroby w szpitalu leży dwóch wojskowych z tej samej jednostki - ich stan jest ciężki.

Bazę, w której służą żołnierze, poddano kwarantannie i odkażaniu, a wszyscy żołnierze przeszli terapię antybiotykową.

Sepsa - inaczej posocznica - jest reakcją zapalną organizmu wywołaną przez bakterie, wirusa, pasożyta lub grzyba. Zakażenie może prowadzić do powstawania zakrzepów w naczyniach krwionośnych, a w ich wyniku do śmierci. Sepsa może wystąpić u osób w każdym wieku. Czynnikami mogącymi mieć związek z chorobą są m.in. zabiegi operacyjne, oparzenia, urazy, leczenie sterydami i przewlekłe choroby.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: