RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

17-latek kradł i złomował auta

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Łódzka policja zatrzymała 17-latka, który wyspecjalizował się w złomowaniu kradzionych samochodów. Nastolatek kradł samochody i lawetą dostarczał je do punktu skupu złomu. Za każde auto dostawał kilkaset złotych.

Trzy dni temu do komendy w Piotrkowie Trybunalskim zgłosił się mężczyzna, któremu skradziono renaulta trafica. Śledztwo doprowadziło policjantów do jednej z firm, zajmujących się holowaniem aut - powiedział Arnold Lorenc Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Pracownik firmy przyznał, iż samochód został przetransportowany na jedno ze złomowisk w powiecie piotrkowskim. Na miejscu funkcjonariusze wśród złomowanego metalu odnaleźli sprasowaną karoserię auta przygotowaną do transportu do huty.

Nastolatkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: