RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

14-latka przyznała się do zabójstwa

Publikacja: Środa, 20 września (16:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

14-letnia gimnazjalista z Żółcina w Zachodniopomorskiem przyznała się do zabójstwa swojej dwa lata starszej koleżanki. Najprawdopodobniej motywem była zazdrość o chłopaka. Najsurowszą karą za utopienie koleżanki może być umieszczenie w Zakładzie Poprawczym.

Ciało 16-letniej Pauliny znaleziono w nocy z piątku na sobotę w trzcinach Zalewu Kamieńskiego. Ustalono, że ostatnią osobą, która widziała dziewczynę, była dwa lata młodsza Roksana. 14-latka najpierw wyjaśniała, że obie skakały po nabrzeżnych kamieniach i Paulina poślizgnęła się, uderzyła głową w kamień i wpadła do wody. Dziewczyna miała w panice ukryć ciało koleżanki. Wczoraj jednak 14-latka przyznała się, że utopiła koleżankę.

O jej losach zadecyduje sąd dla nieletnich - może on ją jedynie umieścić do 21. roku życia w Zakładzie Poprawczym.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: