Uroiła sobie, że pedagog działa na jej niekorzyść, kilkakrotnie groziła nauczycielce, że podpali jej samochód. Gdy ta zdecydowała się wezwać na pomoc funkcjonariuszy, dziewczyna zareagowała agresją, która przerodziła się w furię - zaczęła demolować wyposażenie szkoły - powiedział Marek Słomski z gliwickiej policji. Nastolatka spędziła noc w policyjnej izbie dziecka. O jej dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.
13-latka groziła nauczycielce
Policja z Gliwic zatrzymała 13-letnią uczennicę szkoły podstawowej, która groziła pedagog szkolnej, m.in. chciała podpalić jej samochód. Dziewczyna na widok policjantów zdemolowała szkolne pomieszczenie; za groźby karalne odpowie przed sądem rodzinnym.