Dzisiaj, 21 marca Twitter obchodzi swoje 10. urodziny. W ciągu dekady platforma zmieniła logo i nazwę z “Twttr". Najbardziej popularna na TT jest niezmiennie - Katy Perry! Profil wokalistki śledzi obecnie prawie 85 milionów osób.

10 urodziny Twittera /Dominic Lipinski (PAP/PA) /PAP

Dziś Twitter ma 320 mln użytkowników. Swoje konta mają takie gwiazdy jak Harry Styles, Justin Bieber, Katy Perry czy Adele. Każdego z nich śledzą dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Twitter to 250 miliardów polubień i 500 milionów tweetów dziennie!

Z okazji swoich okrągłych urodzin na oficjalnym profilu Twittera pojawił się krótki film. Zobaczcie, jak opisuje ideę działania serwisu.

Współzałożyciel platformy Jack Dorsey wysłał pierwszego tweeta w 2006 roku, kiedy usługa nazywała się jeszcze Twttr. Przez ten czas twitter z pewnością zmienił sposób komunikacji w internecie. A wszystko ze względu na swój unikalny format - zamknięty w 140 znakach.

Najpopularniejszym zdjęciem w historii serwisu stała się fotografia wykonana podczas ubiegłorocznych Oscarów. "To będzie najlepsze zdjęcie w historii" - mówiła wówczas Ellen DeGeneres, zbierając wokół siebie hollywoodzkie sławy, które wspólnie pozowały do "słitfoci". Prowadząca galę rozdania Oscarów chciała pobić rekord liczby udostępnień na Twitterze. I... udało się jej! Zdjęcie to podano dalej ponad 3 miliony razy.

Platforma stała się dla wielu pierwszym źródłem informacji o wydarzeniach na świecie. Twitter był wykorzystywany chociażby do przekazywania wiadomości o tragicznych zdarzeniach, takich jak zamach w czasie maratonu w Bostonie czy listopadowe ataki w Paryżu.

A jaki był Twój pierwszy tweet?

#LoveTwitter

Źródło: www.dailymail.co.uk

(ws)