RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Projektanci mody walczą z anoreksją

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Projektanci mody we Włoszech chcą walczyć z anoreksją wśród kobiet. Wspólnie z włoskim rządem opracowali kodeks postępowania, który ma zmienić ideał kobiecej urody.

Kodeks zakłada m.in., że modelki muszą mieć co najmniej 16 lat i zaświadczenie od lekarza, że nie cierpią na anoreksję. Projektanci zamierzają także prezentować większe rozmiary ubrań w swoich przyszłych kolekcjach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: