RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NetSky-V – nowa generacja wirusa grasuje w sieci

Publikacja: Piątek, 16 kwietnia (09:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

NetSky-V – to nowy niebezpieczny robak komputerowy, który w nocy wykryli specjaliści zajmujący się oprogramowaniem antywirusowym. NetSky-V należy do nowej wersji wirusów, które atakują komputery na całym świecie od początku roku.

Najbardziej narażeni na atak robaka są użytkownicy oprogramowania Microsoftu. Poprzednie wersje atakowały w momencie, gdy użytkownik komputera dwukrotnie kliknął myszką na załącznik w otrzymanej poczcie.

Nowa wersja jest znacznie bardziej perfidna - atakuje już nawet przy przeglądaniu poczty elektronicznej. Na razie pojawia się w e-mailach informujących, że nasze listy z jakiegoś powodu nie zostały dostarczone do adresata.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: