System osłony termicznej jest w stu procentach gotowy do wejścia - oznajmiło centrum kosmiczne w Houston w stanie Texas. Powrót Discovery planowany jest na 17 lipca. Przed wyruszeniem w podróż Discovery przejdzie jeszcze jedną kontrolę.
Właśnie oderwany fragment izolacji termicznej zbiornika na paliwo spowodował katastrofę wahadłowca Columbia w 2003 roku. W sobotę dwaj członkowie ISS wyszli w otwartą przestrzeń kosmiczną, dokonując napraw na zewnątrz Discovery. Prace mają być kontynuowane także dziś.