RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Komórka rozpoznająca właściciela po twarzy

Publikacja: Sobota, 5 marca (06:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Telefon komórkowy rozpoznający swojego właściciela po twarzy – to przyszłość nowoczesnej telekomunikacji widziana oczyma japońskich naukowców. Nie wiadomo jednak, kiedy telefon trafi na rynek.

Japończycy twierdzą, że jako pierwszym na świecie udało im się opracować technologię, dzięki której po uruchomieniu telefonu, wbudowana kamera robi zdjęcie użytkownikowi. Następnie porównuje je z fotografią właściciela, zakodowaną w pamięci aparatu. Tylko pozytywna weryfikacja pozwala na korzystanie z telefonu.

Nowatorskie rozwiązanie może pomóc w walce z plagą kradzieży telefonów komórkowych. Japończycy zapewniają, że komórki rozpoznające właściciela dostępne będą już w niedalekiej przyszłości.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: