RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kłopoty techniczne na ISS

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kłopoty na międzynarodowej stacji kosmicznej. Tuż po przybyciu nowej, dwuosobowej załogi, zepsuł się jeden z żyroskopów, stabilizujących krążącą po orbicie okołoziemskiej stację. Aby naprawić urządzenie, trzeba będzie zorganizować kosmiczny spacer - mówi przedstawiciel NASA, Mike Seffredini.

Nie będzie to przedsięwzięcie lekkie i bezpieczne. Ustalenie terminu tego kosmicznego wypadu potrwa co najmniej kilka tygodni. Na szczęście, działają pozostałe dwa żyroskopy stacji. Jednak jeśli zawiodłyby także one, stabilną pozycję stacji zapewnią silniki.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: