RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Herbata zdrowsza od kawy?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W odwiecznym pojedynku kawy i herbaty, kolejny punkt dla... herbaty. Najnowsze badania wskazują, że picie czarnej herbaty może obniżyć w organizmie poziom tzw. złego cholesterolu, a co za tym idzie, korzystnie wpływać na serce.

Naukowcom udało się pokazać, że u badanych osób, które przez 3 tygodnie piły czarną herbatę, nastąpił znaczny spadek złego cholesterolu, tzw. LDL – nawet od 7-11 proc. Równocześnie poziom dobrego cholesterolu - HDL - się nie zmienił.

Badania wykonano tak, by wykluczyć wpływ zawartej w herbacie kofeiny. Trwają teraz prace nad ustaleniem, czy nasz ulubiony napój, osłabia możliwości organizmu do wchłaniania LDL.

Tak czy inaczej obniżenie poziomu LDL zmniejsza ryzyko ataku serca, można więc wnioskować, że herbata jako składnik ogólnej diety ma na nas dobry wpływ.

23:45

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: