50 Austriaków w wieku od 30 do 65 lat spacerowało przez 3 miesiące po zboczach góry w pobliżu szpitala w Fieldkirchu. U stóp wzgórza i na jego wierzchołku czekali lekarze z urządzeniami pomiarowymi.
Okazało się, że spacer pod górę obniża poziom cholesterolu, a z góry poziom cukru we krwi. Każdy spacerował jak potrafił – młodsi szybciej, starsi wolniej, ale bez wysilania się. Ważne, aby spacerować regularnie.
Po 3 miesiącach u ponad 80 proc. spacerowiczów poziom cholesterolu i cukru wrócił do normy; bez używania medykamentów. Lekarze przyznają, że tak dobre wyniki osiąga się także spacerując po równinach, ale tam trwa tam znacznie dłużej.
20:25