Wychowawcy mówią, że gdyby dzieci wiedziały, że się uczą, pewnie nie chciałyby zdobywać wiedzy. Dlatego stosowany jest podstęp – maluchy opanowują podstawy języków obcych dzięki zabawie.
Piosenki, wierszyki i takie jakieś króciutkie teksty. Tylko przez to dzieci się uczą - mówi wychowawczyni jednego z wrocławskich przedszkoli. I rzeczywiście, efekty takiej nauki są widoczne:
Dzieci uczą się języków obcych, a my, dorośli, uczmy się od nich czerpania radości z nauki przez zabawę.