Według Urzędu Regulacji Energetyki rachunki dla osób, które korzystają z gazu tylko do gotowania, najmniej wzrosną na Mazowszu - o 48 groszy miesięcznie; zaś najwięcej na terenie Wielkopolski - o 89 groszy miesięcznie.
Osoby używające gazu do gotowania i podgrzewania wody zapłacą średnio miesięcznie o 2,77 zł więcej. Rachunki odbiorców ogrzewających domy gazem - zużywających ponad 2 tys. m sześc. gazu rocznie - wzrosną miesięcznie o 11 zł.