RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Od jutra drożeje gaz

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jutro wchodzi w życie nowa taryfa gazowa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Rachunki będą wyższe średnio o 3,3 proc. Zmieniona taryfa na dostarczanie gazu będzie obowiązywać do 30 listopada.

Według Urzędu Regulacji Energetyki rachunki dla osób, które korzystają z gazu tylko do gotowania, najmniej wzrosną na Mazowszu - o 48 groszy miesięcznie; zaś najwięcej na terenie Wielkopolski - o 89 groszy miesięcznie.

Osoby używające gazu do gotowania i podgrzewania wody zapłacą średnio miesięcznie o 2,77 zł więcej. Rachunki odbiorców ogrzewających domy gazem - zużywających ponad 2 tys. m sześc. gazu rocznie - wzrosną miesięcznie o 11 zł.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: