Kilkudziesięciu rolników z Wolina w woj. zachodniopomorskim zablokowało drogę krajową nr 3 w proteście przeciw złej organizacji skupu zbóż. Rolnicy okupowali też urząd miasta i gminy Wolin. Na tym się jednak nie skończy – zapowiadają protestujący. Rolnicy wyszli także na drogi Dolnego Ślaska.

Rolnicy spacerowali po zwodzonym moście na wjeździe do Wolina. Kiedy jednak most podniesiono, rolnicy musieli zaprzestać blokady. Później dwa kordony policji nie dopuściły do ponownego wejścia demonstrantów na obiekt. Policja zapewnia, że nie powinno już dojść do kolejnych blokad mostu.

Protestują również rolnicy na Dolnym Śląsku. Zablokowali drogę krajową nr 8 Wrocław - Kudowa Zdrój. Przez godzinę będą jeździć ciągnikami po drodze nie szybciej niż 5-10 kilometrów na godzinę.

Zapowiadana jest także blokada drogi w Stargardzie-Kluczewie. Tam, mimo zapewnień, że ziarno będzie przyjmowane, punkt skupu jest nadal nieczynny.

Tymczasem w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda spotka się dzisiaj z członkami komitetu protestacyjnego rolników. Rozmowy dotyczyć mają interwencyjnego skupu zboża. Rolnicy mówią, że nie mogą zrozumieć, dlaczego państwowe punkty nie dostały kredytów na uruchomienie skupu z państwowego Banku Gospodarki Żywnościowej, podczas gdy ten sam bank, udzielił kredytów skupom prywatnym.

Foto: Archiwum RMF

11:25