Strach przed lataniem - lotnicza fobia, która ogarnęła ludzi na całym świecie po wrześniowych zamachach terrorystycznych, bezpośrednio dotyka także branżę turystyczną. Czy można temu zaradzić. Okazuje się że tak.

Według międzynarodowych ekspertów aż 9 milionów osób może stracić pracę w turystyce i dziedzinach pokrewnych. Tak jak natura, ekonomia nie lubi jednak próżni, więc kiedy ktoś traci, zyskać może ktoś. Pytanie: kto może zarobić na strachu przed lataniem? Odpowiedź jest prosta – ci, którzy zostają na ziemi. Wiele na to wskazuje, ale jedynie wtedy, kiedy oferty „naziemnego pobytu” będą dobrze przygotowane. Dzisiaj nie wystarczy już przysłowiowy „pokój z łóżkiem.” Jedno z agrogospodarstw odwiedzonych dzisiaj prze reportera RMF, standardem bardziej przypominało dobry hotel, tyle, że znajdowało się na wsi, pod lasem i w dodatku koło stadniny. Podobnych ofert jest coraz więcej, ale trudno się o nich dowiedzieć. W dziedzinie informacji i reklamy jest więc jeszcze dużo do zrobienia.

W Świętokrzyskiem szansę maja praktycznie tylko gospodarstwa agroturystyczne, czy uda się im tą szansę wykorzystać? To zależy nie tylko od gospodarzy, choć ich inicjatywa jest bardzo ważna. Samorządowcy powinni zadbać o to by informacja o regionie dotarły do odpowiednich osób. Trzeba zachęcać turystów do odwiedzenia najpiękniejszych regionów w Polsce.

17:45