Ponad milion błyszczących kryształów Swarovskiego wykorzystano dla "upiększenia" czterech kółek. Para z rosyjskiego Dagestanu w ten sposób postanowiła wyróżnić się z szarego tłumu zwykłych pojazdów i twierdzi, że pobiła rekord świata - takiego drugiego samochodu z taką ilością ozdobnych kryształków na świecie nie ma.

Naklejanie świecidełek na karoserię samochodu, ręczna misterna robota, zajęła specjalistom w Moskwie prawie pół roku. Fanaberia nie była tania, tuning samochodu kosztował 10 milionów rubli, czyli równowartość około miliona złotych, co zacznie przekracza wartość samego pojazdu.

Jekaterina Krugłowa współwłaścicielka samochodu twierdzi, że efekt jest olśniewający. To w końcu niemałe pieniądze, ale zdecydowaliśmy się i jesteśmy bardziej niż zadowoleni z rezultatu - przekonuje Krugłowa.

Co prawda są i minusy, bo w tradycyjny sposób myć pokrytego kryształkami pojazdu nie można. O gustach się nie dyskutuje, a w Dagestanie to najbardziej pożądana obecnie ślubna limuzyna i jej właściciele nie mogą opędzić się od zamówień. Postanowili bowiem "błyszczący" samochód wypożyczać na specjalne okazje.