Pudełko cygar specjalnie wykonane dla naczelnego dowódcy Luftwaffe Hermana Goeringa sprzedano na aukcji w brytyjskim Lincoln za 1300 funtów. Kupił je anonimowy zagraniczny kolekcjoner.

Nienaruszone pudełko cygar Goeringa znaleziono w piwnicach jego rezydencji w Brandenburgii po kapitulacji Niemiec. Na aukcję w domu aukcyjnym Golding Young and Mawer wystawił je krewny znalazcy.

Pudełko zdobi napis "Sondernfertigung Reichsmarschall Hermann Goering" (specjalnie wykonane dla marszałka Rzeszy Hermana Goeringa). Jest też jego herb i nazwa producenta Gildemann Ltd.

Sprzedaż pamiątek z okresu III Rzeszy jest nielegalna w niektórych krajach m. in. w Polsce, Francji, Niemczech, Austrii i na Węgrzech. W Wielkiej Brytanii jest dopuszczalna przez prawo, choć niektóre, renomowane domy aukcyjne, jak Sotheby's, Christies's, czy Bonhams się tym nie zajmują.

Pamiątki związane z Trzecią Rzeszą cieszą się sporym wzięciem. W marcu 2012 r. srebrną tacę sprezentowaną Hitlerowi z okazji jego 50 urodzin przez Alberta Speera, wycenioną na 600 funtów, sprzedano na aukcji za 28 tysięcy funtów.