RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pszczoły obsiadły dzwonnicę kościoła. Potrzebna była interwencja

Publikacja: Środa, 8 czerwca (11:08) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

To była scena jak z horroru. Pszczoły obsiadły dzwonnicę kościoła św. Andrzeja Boboli w Gościnie koło Kołobrzegu. Ponieważ rój owadów był potencjalnie groźny, musieli interweniować strażacy.

Rój pszczół to normalne o tej porze roku zjawisko. Królowa wraz z pszczołami-robotnicami opuszcza ul i szuka nowego miejsca do osiedlenia się.

Pszczoły w tzw. nastroju rojowym są pobudzone i nie w głowie im zbieranie pyłków z kwiatów.

Na miejsce przyjechali więc strażacy, którzy użyczyli podnośnika pszczelarzowi. Ten złapał rój i przeniósł pszczoły do ula.

(j.)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: