Problemy są w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym imienia Kopernika w Łodzi. Tam wstrzymano ostre przyjęcia na ortopedię, bo brakuje lekarzy. Przez to pacjenci są odsyłani do innych szpitali.
Jak mówią lekarze, grafiki nie dopinają się też w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, oraz w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy.
Lekarze protestowali od 2 października. Początkowo prowadzili głodówkę, a z czasem zdecydowali o zmianie formy: zaczęli wypowiadać klauzulę opt-out - umowę, na mocy której lekarze zgadzają się wydłużenie czasu pracy powyżej 48 godzin tygodniowo, dzięki czemu w wielu szpitalach zapewniona jest całodobowa obsada lekarska.
(ag)