RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wypadek w kopalni w Mysłowicach. Zginął 42-letni górnik

Publikacja: Poniedziałek, 26 maja (05:44) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Do śmiertelnego wypadku doszło w nocy w kopalni Mysłowice-Wesoła. Zginął 42-letni górnik. Mężczyzna został przygnieciony bryłą węgla. Przyczyny tragedii wyjaśnia specjalna komisja.

Do wypadku doszło o godz. 1:10. Podczas robót przygotowawczych do wywiercenia otworu strzałowego jeden z pracowników został uderzony i przygnieciony bryłą węgla. Na miejsce wezwano lekarza.

Mężczyzny nie udało się uratować. Górnik miał 42 lata.

Okoliczności wypadku bada komisja z udziałem Okręgowego Urzędu Górniczego, Wyższego Urzędu Górniczego, Katowickiego Holdingu Węglowego i służb kopalni.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: