RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opole: Mieszkańcy dwóch kamienic wrócili do domów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W nocy do mieszkań wrócili lokatorzy dwóch kamienic w Opolu. Musieli opuścić mieszkania, bo w budynkach w każdej chwili mógł eksplodować gaz.

W sumie ewakuowano 40 osób. Wcześniej, w piwnicach budynków przy ul. Grunwaldzkiej w Opolu oraz w studzienkach telekomunikacyjnych stwierdzono duże stężenie gazu. Miejsce awarii zostało zabezpieczone. Odcięto również dopływ samego gazu. Dziś awaria ma zostać usunięta. Nie wiadomo, dlaczego substancja zaczęła się ulatniać.

O tym, że coś jest nie tak, powiadomił strażaków jeden z przechodniów. Jak powiedział, na ulicy Grunwaldzkiej czuć gaz. Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren i ewakuowali ludzi.


Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: gaz

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: