RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bush senior wciąż w szpitalu, ale jego stan się poprawia

Publikacja: Piątek, 28 grudnia (23:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

George Bush senior wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej Szpitala Metodystów w Houston w Teksasie, gdzie trafił w niedzielę. Stan byłego prezydenta USA jednak poprawia się.

Reprezentujący rodzinę Jim McGrath powiedział, że były prezydent "jest żwawy i jak zawsze w dobrym nastroju". Dodał, że lekarze uważają z "ostrożnym optymizmem, iż przyjęty obecnie sposób leczenia będzie skuteczny".

88-letni George H.W. Bush (ojciec także już byłego prezydenta George'a W. Busha) został przewieziony do szpitala 23 listopada z objawami zapalenia oskrzeli i gorączką.

Bush był 41. prezydentem USA w latach 1989-1993, a wcześniej przez dwie kadencje był wiceprezydentem w administracji Ronalda Reagana.

Źródło: RMF FM/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: