RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Biały lis, który błąkał się w Tatrach złapany i przekazany właścicielom

Publikacja: Wtorek, 15 listopada (14:36) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Lis polarny, który wczoraj widziany był w Tatrach, został złapany i przekazany właścicielom - informuje TPN. Zdaniem Filipa Zięby zastępcy dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego zwierzę było oswojone z człowiekiem. Nie stanowiło zagrożenia dla zwierząt chronionych w parku narodowym.

Takiego zagrożenia nie było. Ten osobnik raczej nie umiał polować. Szukał pożywienia koło domów - dodaje Filip Zięba z TPN.

Lis złapany. Dostaliśmy dzisiaj zgłoszenie z wyciągu na Budzowym Wierchu, przekazaliśmy je właścicielom, którzy pojechali na miejsce i zabrali zgubę do domu - informuje na Facebooku Tatrzański Park Narodowy.

(ug)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: