Do Strefy Zero może w tej chwili wejść każdy - nie ma już wielkiego płotu, nie trzeba specjalnych wejściówek, a turyści nie są poddawani kontroli jak na lotniskach. W końcu otwarto też muzeum poświęcone ofiarom.
Nad Strefą Zero góruje również nowa wieża WTC, która ma zostać otwarta w przyszłym roku. Piękna, wspaniała. Dobra dla Ameryki - symbol, że terroryści nas nie pokonali - mówią korespondentowi RMF FM Pawłowi Żuchowskiemu turyści i mieszkańcy Nowego Jorku.