Jedna osoba została ranna w wyniku sobotniej eksplozji w samochodzie stojącym na parkingu centrum handlowego przy ul. Paprotnej 7 we Wrocławiu. Dziś policja zaapelowała do świadków zdarzenia o informacje.

Jak poinformował portal Urzędu Miasta Wrocławia, wroclaw.pl, "do wybuchu doszło w aucie (lub przy aucie) na ukraińskich numerach rejestracyjnych z okolic Żytomierza". W wyniku eksplozji, z niegroźnymi obrażeniami do szpitala trafiła kobieta, a także uszkodzonych zostało kilka aut.

Dziś dolnośląska policja opublikowała na swojej stronie internetowej apel do świadków zdarzenia.

Biorąc pod uwagę fakt, że każda informacja jest ważna z punktu widzenia kompleksowego wyjaśnienia okoliczności związanych z uszkodzeniem jednego z zaparkowanych pojazdów, policjanci zwracają się z prośbą o kontakt do osób, które w godzinach od 8:00 do 14:00 przebywały na terenie parkingu lub były świadkami zdarzenia około godz. 12:30 i posiadają nagrania z kamer zainstalowanych indywidualnie w pojazdach - podaje policja.

Osoby posiadające informacje, o których wspomina policja, są proszeni o kontakt pod numerem telefonu: 47 871 30 11.

Przyczyny eksplozji na razie są ustalane. Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wrocławskiej" mógł to być wybuch bomby umieszczonej w nadkolu samochodu. Nie wyklucza się jednak, że mogło dojść do eksplozji instalacji gazowej.