Kryminalni zostali zawiadomieni o kradzieży w poniedziałek. Dokładnie sprawdzili teren, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Dzięki zgromadzonym informacjom i w wyniku pracy operacyjnej szybko ustalili tożsamość mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą.
Funkcjonariusze ze Słupska i Kobylnicy zatrzymali 20-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył elementy nagrobków. Krzyże zostały odzyskane - podała policja.
Za ograbienie grobu lub innego miejsca spoczynku grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.