Rosyjska rodzina z dziećmi staranowała samochodem szlabany na przejściu granicznym w Terespolu - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Kobiecie z trójką dzieci udało się przekroczyć granicę i dostać na teren Białorusi. Mężczyzna został zatrzymany.

Po godz. 7 rano do strażników granicznych podjechało bmw na szwedzkich numerach rejestracyjnych. W środku była dwójka dorosłych - kobieta i mężczyzna. Oboje to obywatele Rosji. Towarzyszyło im dziecko z rosyjskim paszportem i dwójka dzieci z paszportami szwedzkimi.

Gdy funkcjonariusz zebrał paszporty do kontroli, bmw z impetem ruszyło w kierunku białoruskim. Samochód staranował szlabany i przejechał przez rozłożone kolczatki.

Auto zatrzymało się na środku mostu granicznego. Kobieta z trójką dzieci zdołała przekroczyć granicę i dostać się na teren Białorusi. Mężczyzna został ujęty. Będzie odpowiadał za próbę siłowego przekroczenia granicy i dokonane zniszczenia. 

Jak dowiedział się reporter RMF FM, dwójka dzieci, które przewoziła para Rosjan, ma zakaz opuszczania Szwecji. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: