Samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie od czwartku przywróci kursowanie pociągów na trasie z Krakowa do Nowego Sącza i Jasła. W miejsce połączenia kolejowego - z powodu modernizacji - obowiązywała tam zastępcza komunikacja autobusowa.

Koleje Małopolskie poinformowały, że kursowanie wszystkich pociągów w pełnej relacji Kraków - Nowy Sącz zostanie przywrócone w czwartek, 1 grudnia, od początku dnia.

W przypadku weekendowego połączenia Kraków - Jasło pierwszy pociąg uruchomiony zostanie w piątek, 2 grudnia o 18:05. Pociąg ten będzie odjeżdżał z Krakowa do Jasła w piątki, od 2 do 9 grudnia o 18:05, a między 11 grudnia a 10 marca - o 17:50.

Z Jasła do Krakowa pociąg w najbliższą niedzielę, 4 grudnia, wyjedzie wyjątkowo o 18:51. Od 11 grudnia do 10 marca odjazd zaplanowano w każdą niedzielę o 18:33. Do stolicy Małopolski pociąg będzie docierać na 21:50.

Wszystkie wymienione połączenia będą obsługiwane przez nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne Impuls - poinformował małopolski przewoźnik samorządowy.