Mateusz Morawiecki wraz z małżonką przyjęli pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca - przekazała kancelaria premiera. „Wszystko przebiegło szybko i sprawnie” – napisał szef rządu w mediach społecznościowych.


Na początku tego tygodnia premier Morawiecki poinformował, że w związku z tym, iż uruchomiono rejestrację dla jego rocznika - 1968 r. zarejestrował się na szczepienie poprzez infolinię.

"Szczepionka - AstraZeneca - już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie" - oświadczył wówczas we wpisie na Facebooku Morawiecki.


Dziś nadszedł dzień szczepienia. Zabieg odbył się w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

"Moja żona Iwona i ja właśnie przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy służbom medycznym ze szpitala na Stadionie PGE Narodowy" - napisał szef rządu we wpisie zamieszczonym na Twitterze i Facebooku.

"Kochani, #SzczepimySię, bo chcemy szybko wrócić do normalnego życia. Do dzieła!" - podkreślił.

Szczepienia w Polsce

W Polsce w pełni zaszczepionych - czyli dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson -  jest 2 543 112 osób. Do tej pory wykonano w sumie 10 069 710 szczepień przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę otrzymało 7 526 598 osób.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw Covid-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.