Zastal Enea Zielona Góra pokonał w Lublinie Asseco Arkę Gdynia 90:68 (17:17, 26:13, 24:22, 23:16) i jako pierwszy awansował do półfinału Pucharu Polski. Jego rywalem będzie w sobotę zwycięzca drugiego ćwierćfinału Pszczółka Start Lublin - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Zastal Enea BC Zielona Góra - Asseco Arka Gdynia 90:68 (17:17, 26:13, 24:22, 23:16).

Zastal Enea: Rolands Freimanis 22, Gabriel Iffe Lundberg 20, Janis Berzins 13, Kris Richard 9, Geoffrey Groselle 9, Filip Put 7, Cecil Willimas 5, Łukasz Koszarek 5, Kacper Traczyk 0;

Asseco Arka Gdynia: Adam Hrycaniuk 15, Bartłomiej Wołoszyn 11, Karlo Vragovic 11, Mikołaj Witliński 9, Jakub Kobel 7, Michał Kołodziej 6, Igor Wadowski 6, Marcin Malczyk 3, Mateusz Kaszowski 0.

Wyrównana i zacięta była tylko pierwsza kwarta i początek drugiej - wówczas gdynianie prowadzili z mistrzem Polski 9:7 czy remisowali 15:15, 17:17. Lepsza obrona w drugiej kwarcie i rzuty z dystansu kapitana Łukasza Koszarka oraz Łotysza Rolandsa Freimanisa (w całym meczu 4 celne z 8 zza linii 6,75 m) dała podopiecznym chorwackiego trenera Żana Tabaka pewne zwycięstwo.

Turniej w Lublinie będzie ostatnim występem na polskich parkietach rozgrywającego Gabriela Iffe Lundberga - poinformował w rozmowie telewizyjnej przed spotkaniem ćwierćfinałowym drugi trener Zastalu Arkadiusz Miłoszewski. Duńczyk przenosi się do czołowej drużyny Euroligi i ligi VTB - CSKA Moskwa.

Lundberg był liderem punktowym mistrza Polski w sensacyjnie wygranym 1 lutego meczu z CSKA (93:90). Uzyskał wówczas 26 pkt. Jest drugim strzelcem rosyjskiej ligi VTB ze średnią 20,4 pkt, zaś w polskiej ekstraklasie uzyskuje 16,9 pkt i 6,4 asyst (piąte miejsce w tej klasyfikacji).