O godzinie 19.20 piłkarze Hiszpanii wylądowali na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, skąd pojechali do Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. Mistrzowie Europy są przedostatnią drużyną, która pojawiła się w Polsce. W środę do Krakowa mają przyjechać Anglicy. We wtorek nad Wisłę przylecieli również Włosi.

Pomorska gmina Gniewino czeka na Hiszpanów

Kwadrans przed 20 na gdańskim lotnisku ma lądować reprezentacja Hiszpanii. Około godziny 21 piłkarze dotrą do Gniewina. Tę niewielką wieś, w powiecie wejherowskim na Pomorzu, wybrali na swoją bazę pobytową na czas Euro. W związku z przyjazdem mistrzów świata mieszkańcy już zacierają ręce - liczą... czytaj więcej

Na środę trener Hiszpanów Vicente del Bosque zaplanował dwa treningi - o 10.30 i 19. Oba będą otwarte dla publiczności. W sumie w fazie grupowej Hiszpanie zaplanowali siedem takich sesji. Do dyspozycji najlepszych piłkarzy Europy oddano cały Hotel Mistral Sport i zaplecze treningowe. Ten obiekt, który został oddany do użytku w czerwcu 2011 roku, posiada 105 dwuosobowych pokoi, osiem apartamentów, siedem sal konferencyjnych, siłownię, salę fitness i cardio oraz nowoczesne SPA. W ramach odnowy biologicznej Hiszpanie mogą korzystać z m.in. z basenu, różnego rodzaju saun, groty lodowej i jacuzzi.

Na drużynę z Półwyspu Iberyjskiego czekają też trzy boiska (wszystkie ze sztucznym oświetleniem) - pełnowymiarowe na stadionie oraz dwa mniejsze (90/50 m), z których jedno posiada sztuczną nawierzchnię. W skład tego sportowego kompleksu wchodzą ponadto stadion lekkoatletyczny, wielofunkcyjne boisko tartanowe oraz kort tenisowy ze sztuczną nawierzchnią.

Hiszpanie rozegrają wszystkie mecze w grupie C na PGE Arenie Gdańsk - 10 czerwca z Włochami, 14 czerwca z Irlandią i cztery dni później z Chorwacją. Dzień przed każdym spotkaniem mistrzowie Europy wyjadą do Gdańska, gdzie będą nocować w Hotelu Gdańsk położonym nad Motławą.

We wtorek do Krakowa dotarli Włosi

Piłkarze reprezentacji Włoch przylecieli do stolicy Małopolski we wtorek po południu. Czarterowy Airbus 321 włoskich linii Alitalia przyleciał z Pizy. Mimo deszczu, na płycie lotniska, u stóp schodów wiodących z samolotu, rozłożono gościom czerwony "dywan".

Ekipa Italii zaprezentowała się w eleganckich garniturach. Jedynie napastnik Machesteru City Mario Balotelli wysiadł bez marynarki, z podwiniętymi rękawami koszuli. Tylko jego nazwisko skandowała grupa uczniów witająca gości na płycie lotniska.

Prosto z lotniska Włosi pojechali na otwarty trening na stadionie Cracovii. Rozdano na niego 10 tysięcy wejściówek. Wiozący kadrę autokar z hasłem "Let's turn Europe Blue" (Niech Europa będzie błękitna) wolno przejechał między kibicami czekającymi za bramą lotniska.

Włoscy piłkarze będą mieszkali w hotelu Turówka w Wieliczce. Mecze grupowe rozegrają w Gdańsku i Poznaniu. Ich rywalami będą zespoły Hiszpanii, Irlandii i Chorwacji.