Do meczu otwarcia Euro 2012 zostały jeszcze tylko 4 dni. Wczoraj w Polsce pojawili się nasi grupowi rywale - Czesi, Rosjanie i Grecy. Dziś do baz rozmieszczonych w różnych częściach naszego kraju przyjadą Niemcy, Holendrzy, Portugalczycy i Duńczycy.

Podopieczni Mortena Olsena są już w Polsce

Zobacz również:

Przed południem piłkarze reprezentacji Danii przylecieli do Szczecina. Na płycie lotniska w podszczecińskim Goleniowie drużynę witali m.in. przedstawiciele władz samorządowych regionu oraz prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Kilka minut przed 13 podopieczni Mortena Olsena zameldowali się w położonym tuż nad Bałtykiem pięciogwiazdkowym Marine Hotel w Kołobrzegu. To własnie to miasto wybrali sobie Duńczycy na bazę noclegową i miejsce treningów.

Duńska ekipa liczy ok. 40 osób. Towarzyszy jej ok. 60 dziennikarzy. W chwili przylotu wszyscy piłkarze na sobie ciemnogranatowe garnitury i błękitne koszule.

Niemcy zamieszkają w Gdańsku

Zobacz również:

Choć podopieczni Joachima Loewa mecze grupowe grają na Ukrainie, to na bazę pobytową wybrali sobie jedno z czterech polskich miast-organizatorów. Przylecieli do Gdańska Boeingiem 747-8 kilka minut po godzinie 15. Na lotnisku miała miejsce krótka ceremonia powitalna. Jeszcze na płycie lotniska zawodnicy wsiedli do autokaru, który zawiózł ich prostu do hotelu.

Niespełna trzy godziny po przylocie do Polski Niemców czeka jedyny otwarty dla kibiców trening. Na stadionie przy ulicy Tragutta obejrzy go 11 tysięcy osób.

"Pomarańczowi" zamieszkają w Krakowie

Zobacz również:

Do Krakowa przylecą dziś piłkarze reprezentacji Holandii. W czasie Euro 2012 będą oni mieszkać i trenować w stolicy Małopolski.

Pomarańczowi przylecą o 17:20 samolotem czarterowym. Niestety, już na płycie lotniska piłkarze przesiądą się do autobusu i odjadą do pięciogwiazdkowego Hotelu Sheraton. W Balicach będzie ich można zobaczyć jedynie przez szybę. Fani będą mieli szansę na zrobienie dobrego zdjęcia swoim idolom dopiero przed hotelem lub jutro w szkole podstawowej przy ulicy Szlachtowskiego. Kolejna szansa to otwarty środowy trening na stadionie Wisły Kraków.

Portugalczycy zamieszkają w wielkopolskiej Opalenicy

Opalenica z niecierpliwością czeka na dzisiejszy przyjazd Portugalczyków. Według wielu mieszkańców, będzie to najważniejszy moment w historii tej miejscowości. Ulice są obwieszone flagami, a wejściówki na jutrzejszy otwarty trening Ronaldo, Pepe i Naniego rozeszły się jak świeże bułeczki. Ośrodek już od dawna jest w centrum zainteresowania mediów nie tylko z Europy. Dla Opalenicy wieczorny przyjazd autokaru z poznańskiego lotniska będzie początkiem święta.