Egzamin gimnazjalny 2014 dobiegł końca! W RMF FM, na RMF 24 i Interia.pl pomagaliśmy uczniom trzecich klas gimnazjum w przebrnięciu przez ten trudny czas.

W ramach akcji Mała Matura 2014 przygotowaliśmy szereg porad dla tych, którzy 23 kwietnia rozpoczną egzaminacyjny maraton.

Na początek opublikowaliśmy próbny arkusz zadań z matematyki, która wielu uczniom spędza sen z powiek:

Arkusz pojawił się na RMF 24 i portalu Interia.pl w środę, 16 kwietnia, o godzinie 9:00.

Dobę później opublikowaliśmy rozwiązania, byście mogli sprawdzić swoje odpowiedzi.

Koniecznie podzielcie się z nami spostrzeżeniami na temat tego próbnego egzaminu! Napiszcie, jak Wam poszło, które zadania sprawiły Wam najwięcej kłopotu, a które były najłatwiejsze. Na Wasze opinie czekamy w komentarzach na RMF 24, na naszym profilu na Facebooku i pod adresem mailowym fakty@rmf.fm!

Dzień po dniu towarzyszymy Wam w przygotowaniach do egzaminu. Doświadczeni nauczyciele podpowiedzieli, jak ułożyć sobie naukę w tych ostatnich dniach przed testem, na jakich zagadnieniach z poszczególnych przedmiotów się skupić i jakich pułapek się wystrzegać. Zwracali uwagę, jakie błędy przytrafiają się uczniom najczęściej.

Trener mentalny pracujący ze sportowcami zdradził Wam kilka sprawdzonych sposobów na to, jak opanować stres i się skoncentrować. Rad udzielą Wam również sami sportowcy.

Gwiazdy kina i teatru opowiedziały z kolei o swoich sposobach na zapamiętywanie - być może skorzystacie z nich ucząc się definicji i wzorów?

Były też rady dla rodziców gimnazjalistów. Psycholog podpowiedział, jak rozmawiać z dzieckiem w trudnym czasie przed egzaminem, jak przygotować je psychicznie do egzaminacyjnego maratonu i jak pomóc się odstresować. Dla samych uczniów miał zaś kilka zaleceń na czas świąteczny:

W dniach egzaminu towarzyszyliśmy Wam w Waszych szkołach - pytaliśmy, jak Wam poszło, jak oceniacie testy, co sprawiło Wam największą trudność. A przede wszystkim - publikowaliśmy arkusze zadań i odpowiedzi do nich! Dzięki temu mogliście sprawdzić swoje odpowiedzi.

Dziękujemy, że byliście z nami!