- Bądź na bieżąco. Więcej aktualnych informacji sportowych znajdziesz na stronie głównej RMF24.pl.
Tym samym kończą się spekulacje na temat miejsca, gdzie mistrz kraju zagra o Superpuchar Polski ze zdobywcą Pucharu Polski.
PZPN po wtorkowych obradach zarządu ogłosił, że rywalizacja o to trofeum rozegra się na stadionie w Poznaniu. Spotkanie zaplanowano na 16 lipca. Początek rywalizacji o godz. 20:45. "Wybór terminu poprzedziła analiza terminarza rozgrywek ligowych oraz harmonogramu europejskich pucharów z udziałem polskich klubów" - dodano w oświadczeniu.
Pierwszy mecz o Superpuchar odbył się w 1983 roku, trofeum zdobyła wówczas Lechia Gdańsk. Przed rokiem triumfowała Legia Warszawa, a najwięcej sukcesów - po sześć - mają na koncie właśnie stołeczny klub oraz Lech.